Autumn 2016

Hosted By SYC

Race 4   (21/02/2016)  PROVISIONAL RESULTS

Updated:  29/02/2016  15:14:32

Division 1 OTB results Start : 15:22
Place Sail No Boat Name Elapsd YS YS Cor d T Skipper Class Score Fin Tim CREW
1 AUS638 PHR 28:03 86.5 32:26 Ben Strong International14 1.0 15:50:03
2 AUS491 WAVE TRAIN 31:28 94.0 33:28 Robin Dayes MustoSkiff 2.0 15:53:28

Division 2 OTB results Start : 15:28
Place Sail No Boat Name Elapsd YS YS Cor d T Skipper Class Score Fin Tim CREW
1 2942 POSITIVELY UNDECIDED 37:35 108.0 34:48 Peter Ellis Tasar 1.0 16:05:35
2 2790 ON EDGE 37:55 108.0 35:06 Chris Green Tasar 2.0 16:05:55 Mandy Green
3 2910 HELTER SKELTER 39:20 108.0 36:25 David Elmslie Tasar 3.0 16:07:20
4 2843 JAC 39:25 108.0 36:30 Megan Ridgway Tasar 4.0 16:07:25
5 2772 WELL HEELED 39:57 108.0 36:59 Rob Gilpin Tasar 5.0 16:07:57
6 2823 HIGH HEELS & SNEAKER 41:04 108.0 38:02 Dean Robson Tasar 6.0 16:09:04 Sue Lary
7 2784 HILARIOUS 41:16 108.0 38:13 David Taylor Tasar 7.0 16:09:16 Sarah Mccully
8 2826 AQUAMANTULA 43:06 108.0 39:54 Alex Newman Tasar 8.0 16:11:06 jake newman
9 52972 LAUGH OUT LOUD 47:37 112.0 42:31 Ashley Cavanagh 420 9.0 16:15:37

Division 4 OTB results Start : 15:15
Place Sail No Boat Name Elapsd YS YS Cor d T Skipper Class Score Fin Tim CREW
1 7448 THE BLUE LINE 26:13 153.3 17:06 Brandon Demura Openbic 1.0 15:41:13
2 9521 LONGREACH 27:47 153.0 18:10 Lachlan Coman CadetInternational 2.0 15:42:47 Natalie Coman
3 9612 DIRTY HARRY 28:05 153.0 18:21 Zoe Rae CadetInternational 3.0 15:43:05 Eliza Davis
4 AUS9932 PELORUS JACK 28:41 153.0 18:45 Jack Furey CadetInternational 4.0 15:43:41 Daniel Conacher
5 9780 SWISH 28:58 153.0 18:56 Jessica Butters CadetInternational 5.0 15:43:58 Zara Challis
6 AUS9619 WHIP IT! 29:56 153.0 19:34 Matilda Davis CadetInternational 6.0 15:44:56 Will Shepard
7 9529 INSAYNE 30:05 153.0 19:40 Phillip George CadetInternational 7.0 15:45:05 William Blyth
8 8575 TERMINAL VELOCITY 34:04 153.0 22:16 Max Blyth CadetInternational 8.0 15:49:04 Harry Strahan

Division 5 OTB results Start : 14:22
Place Sail No Boat Name Elapsd YS YS Cor d T Skipper Class Score Fin Tim CREW
ABN 386 SEA DRAGON   166.5   Thomas Bartl Optimist 0.0  
ABN 712 FLUKE   166.5   Ollie Van Der Slot Optimist 0.0  
ABN 1140 HAVACHAT   166.5   Linden Wareing Optimist 0.0  
ABN 1275 TURBO   166.5   Clay Williams Optimist 0.0  
ABN 1531 DOIN THE DOO   166.5   Jack Italia Optimist 0.0  
ABN AUS675 BLOKE ON THE WATER   166.5   Jackson Crawshaw Optimist 0.0  
ABN AUS795 DREAM CATCHER   166.5   Anna Cripsey Optimist 0.0  
ABN AUS1011 SPEEDY SARAH   166.5   Sarah Goss Optimist 0.0  
ABN AUS1042 WILD CHILD   166.5   Maddi Crawshaw Optimist 0.0  
ABN AUS1111 ASSASSIN   166.5   Matty Goss Optimist 0.0  
ABN AUS1130 PUDDLE JUMPER   166.5   Philip Cripsey Optimist 0.0  
ABN AUS1398 TOMAHAWK   166.5   Tomas Barlow Optimist 0.0  
ABN AUS1430 GUST   166.5   Thomas Johnston Optimist 0.0  

Results by : TopYacht Software

Print This Page

LinkBack : back to Series Index